MUSICA DA CAMERA 2013

MUSICA DA CAMERA

Letnie Koncerty w Parku Zdrojowym

zapraszamy do AMFITEATRU

23 czerwca 2013  - Camerata Constanza ” FILMOWO”

21 lipca 2013  - SUITA JAZZOWA NA TEMATY POLSKIE

25 sierpnia 2013  - MOZART  ”KAMERALNIE”

Musica da Camera czyli cykl letnich koncertów w parku Zdrojowym o charakterze edukacyjnym.

To już dziewiąty sezon , kiedy to  każdego lata zapraszamy do Parku Zdrojowego w Konstancinie by mogli Państwo wspólnie z nami spędzić letnie popołudnie przy muzyce.

Cykl  Musica da Camera powstał w środowisku artystów Szkoły Muzycznej w Konstancinie, a jego realizacja możliwa jest dzięki organizatorom,  którymi są  Konstanciński Dom Kultury i Gmina Konstancin-Jeziorna.

Podczas tych koncertów  prezentujemy różne gatunki muzyczne,  zarówno muzykę klasyczną, folkową,  przeboje muzyki  filmowej i  jazz.

Koncerty cyklu Musica da Camera mają zazwyczaj jakąś myśl przewodnią lub tytuł programowy.

W tym roku zapraszamy na trzy p[opołudnia:

23 czerwca proponujemy spotkanie z muzyka filmową.

W programie koncertu znajda się nie tylko utwory oscarowe, ale również mniej utytułowane kompozycje, które jednak zyskały sporą popularność, a chętnie wykonywane przywołują miłe wspomnienia obejrzanych filmów.

Przeboje te wykona zespół , który powstał specjalnie z okazji cyklu koncertów Musica da Camera i od wielu już lat z powodzeniem występuje podczas letnich koncertów w Konstancinie.

Zespół Camerata Constanza kilkakrotnie już  występował  zagranicą , reprezentując nasza Gminę w  Hraniach  ( Czechy) oraz w Denzlingen ( Niemcy).

ZAPRASZAMY !

 

 Na kolejny koncert zapraszamy w niedzielę 21 lipca 2013r.

SUITA JAZZOWA NA TEMATY POLSKIE to autorski projekt artystów związanych ze Szkołą Muzyczną w Konstancinie.

TRIO  BOŻENY ZALEWSKIEJ z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego wykona program, który powstał na specjalne zamówienie partnerskiego miasta Denzlingen i jego prapremiera będzie  miała miejsce 14 lipca 2013r  podczas Dni Kultury Polskiej w Denzlingen.

W lipcowe popołudnie w Amfiteatrze w Konstancinie  polska publiczność będzie miała okazję wysłuchać  po raz pierwszy kompozycji i aranżacji Wojciecha Zalewskiego i Wojciecha Gogolewskiego.

Program wypełnią kompozycje inspirowane polskim folklorem oraz  jazzowe aranżacje utworów polskich kompozytorów narodowych.

ZAPRASZAMY !

W niedzielę 25 sierpnia 2013r  zapraszamy na klasyczna ucztę opery Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Artyści Warszawskiej Opery Kameralnej wykonają program, który zachwycił publiczność podczas tourne zespołu po Japoni.

Projekt, który usłyszą Państwa w konstancińskim amfiteatrze powstał jako owoc tego tourne i stwarza możliwość obcowania z pięknem muzyki Mozarta w kameralnej odsłonie.

 

 

 ZAPRASZAMY !

20/06/2013