MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI w tym roku pod hasłem MUZYKA nam WSPÓŁCZESNA! 

Z tej okazji dla wszystkich uczniów przygotowaliśmy kilka atrakcji: 

Na zajęciach grupowych będziemy wspólnie eksperymentować z dźwiękiem
i  tworzyć ciekawe kompozycje. 

Proponujemy też wspólne oglądamy relacji z koncertów i festiwali muzycznych. Na lekcjach instrumentu, dzieci będą miały okazję wykonywać  współczesne utwory skomponowane na swój instrument. 

Ponadto zapraszamy uczniów do udziału w konkursie
Czy to na pewno jest o muzyce?-Co oznaczają te dziwne nazwy?

W szkole pojawią się tajemnicze słowa:) Zadanie polega na dopasowaniu pojęć do opisów. Lista opisów wręczana będzie dzieciom we wtorek 2.10.
Następnie na specjalnych kartach konkursowych (dostępnych w sekretariacie i u nauczycieli) trzeba połączyć słowo z jego znaczeniem. 
Karty zbierane będą w sekretariacie, a ogłoszenie wyników nastąpi 3.10.  Dla zwycięzców przewidujemy małe upominki! 

Wszystkim życzymy powodzenia:) 

Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami o Międzynarodowym Dniu Muzyki: 

Od  roku 1975 w dniu 1 października obchodzony jest –  Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto  powstało z inicjatywy Yehudiego Menuhina wirtuoza skrzypiec i dyrygenta. Celem obchodów jest pokazanie, jaka muzyka jest wyjątkowa i jakie dobro w sobie kryje. Święto to  również promuje twórców i wykonawców muzyki  na całym świecie.

W naszej szkole Międzynarodowy Dzień Muzyki w tym roku  obchodzimy pod hasłem MUZYKI  nam WSPÓŁCZESNEJ, od dzisiaj do środy  tak aby  wszystkie dzieci niezależnie kiedy mają zajęcia mogły mieć szansę na udział w zdarzeniach.

Chcemy przybliżyć szczególnie nasza polską muzykę obecnie tworzoną i wykonywaną.

Mamy XXI wiek  i wspaniałych kompozytorów, zarówno tych których korzenie sięgają poprzedniego stulecia jak i kompozytorów tak zwanego młodego pokolenia.

Dzieci zapraszamy do zabawy i poznania nowej muzyki  poprzez własne doświadczenie. Będą prezentacje, filmy, konkursy i możliwość osobistej twórczej aktywności.

 


01/10/2018