MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 2019

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
01 października przypada  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI.

W naszej Szkole w tym roku obchodzimy go pod hasłem

„MONIUSZKO w GRZE”.

W dniach od wtorku 01.10  do piątku 04.10 przygotowaliśmy ciekawe aktywności, gry i zabawy dla wszystkich naszych uczniów.

Będziemy słuchać, grać i śpiewać utwory Stawnisława Moniuszki, wspólnie ułożymy  rymowaną biografię kompozytora, rozbudzimy też naszą wyobraźnie tworząc ilustrację do muzyki. Szczególnie zapraszamy do gry terenowej „ Podróż śladami kompozytora”. Paszporty do odebrania w Sekretariacie! Na tych którzy dotrą do celu czekają nagrody!

Zapraszamy do wspólnej zabawy i życzymy wspaniałych wrażeń!

A oto co przygotowaliśmy dla naszych uczniów.

1. Melodie Pana Stanisława
Gramy lub śpiewamy
Podczas lekcji instrumentu lub śpiewu Nauczyciel zapoznaje każdego swojego ucznia z wybraną przez siebie melodią stanowiącą fragment wybranego dzieła Stanisława Moniuszki.

2. „Tatulczyk Moniuszko”
Układanka biograficzna
Uczniowie pod koniec lekcji instrumentu losują z pudełka kartkę z wersem z rymowanej biografii. Kartkę opatrzoną numerkiem przyklejają (z pomocą nauczyciela) w odpowiednim miejscu na tablicy znajdującej się na szkolnym korytarzu. Pod koniec tygodnia wszyscy wczytują się w powstałą w ten sposób całość opowieści.

3. Podróż śladami kompozytora
Gra terenowa

Uczniowie wybierają się w podróż przez historię życia Stanisława Moniuszki. Na terenie szkoły wyznaczonych zostało pięć stacji, w których znajdują się ważne informacje. Do każdego przystanku dopasowany jest zestaw pytań. Odpowiedzi uczniowie wpisują w paszporty, które podróżnikom wydaje Sekretariat Szkoły. Na tych którzy dotrą do celu czekają nagrody!

4. „Bajka”
Gra wyobraźni
Podczas zajęć grupowych w klasach młodszych dzieci słuchają Uwertury koncertowej „Bajka” Stanisława Moniuszki i wykonują wspólną ilustrację plastyczną inspirowaną drugim tytułem dzieła: „Opowieść zimowa”.

5. Planszówka
Gramy i poznajemy.
Podczas zajęć grupowych w klasach starszych uczniowie grają w grę planszową „Stanisław Moniuszko” wydaną z okazji jubileuszu urodzin kompozytora.

01/10/2019