MIEDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 2021

1 października – Międzynarodowy Dzień Muzyki

 

Jak co roku w naszej szkole świętujemy ten dzień pod wybranym hasłem. W tym roku nasze muzyczne święto łączymy z XVIII Konkursem Chopinowskim.

Przygotowaliśmy specjalny program o Fryderyku Chopinie i Konkursie Chopinowskim.  Każdy uczeń zaproszony jest na wyprawę śladami kompozytora. Będziemy także poznawać sylwetki wybitnych pianistów, laureatów tego niezwykłego Konkursu, poświęconego w całości twórczości naszego wielkiego kompozytora. Na lekcjach instrumentu w aktywny i twórczy sposób będziemy poznawać dzieła Fryderyka Chopina.

Mamy nadzieję, że konkursy, zabawy i różne aktywności zachęcą naszych uczniów i rodziców do bliższego poznania zmagań tegorocznej edycji Konkursu Chopinowskiego.

Wszystkim życzymy wspaniałej zabawy :-D !

Międzynarodowy Dzień Muzyk został on ustanowiony w 1975 roku z inicjatywy amerykańskiego wirtuoza skrzypiec i dyrygenta Yehudiego Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Międzynarodowy Dzień Muzyki to przede wszystkim specjalna coroczna okazja do wysłuchania koncertów i uczestnictwa w różnych wydarzeniach na całym świecie. Jest także wyśmienitą okazją do działań niestandardowych, promujących nowe rozwiązania muzyczne, odmienne od tradycyjnych form koncertowych.

30/09/2021