MUSICLAB – Studio Tańca

Zajęcia warsztatowe MusicLab – Studio Tańca prowadzone przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Konstancin-Jeziorna, 

Nowa propozycja stworzona po to by zarażać miłością i pasją do tańca. Taniec jako sztuka, ale i zabawa, jest odzwierciedleniem muzyki.

Wprowadzamy dzieci i młodzież w świat gdzie odkryją jak niezwykły jest taniec. Pragniemy też aby zajęcia w naszej szkole dawały dzieciom radość i równocześnie wszechstronny rozwój. Proponujemy zajęcia z techniki tańca klasycznego, oraz neoklasykę, taniec współczesny i estradowy. Taniec klasyczny jest podstawową techniką taneczną, dzięki której można poprzez przygodę nauczyć się perfekcji ruchów, rozwinąć elegancję, wzmocnić poczucie rytmu oraz zadbać o prawidłową postawę ciała. Taniec pozwala wykształcić u dzieci twórcze zdolności, pozwala wyrażać emocje. Uczy kreatywności i pewności siebie jednocześnie rozwijając wyobraźnię i dyscyplinę.

Zajęcia mają na celu pobudzenie energetyczne i zaangażowanie, elementy które są niezmiernie ważne zwłaszcza po długim okresie stresu, stagnacji, wyłączenia czy wręcz izolacji spowodowanej przez następstwa COVID-19

Nasze propozycje to kolejna forma kontaktu z żywą muzyką. Kształtuje ona poczucie rytmu i koordynację muzyczno-ruchową. Uwrażliwia na dziedziny sztuki muzykę i taniec oraz pośrednio na inne jak śpiew i teatr.

Ćwiczenia fizyczne, realizowane przez taniec, budują prawidłową postawę, kondycję oraz elastyczność ciała. Uważamy, że jest to konieczna alternatywa po okresie nauki zdalnej wspieranej głównie pracą przy komputerze, smartphon`ach itp. 

Balet dla dzieci to nie tylko ćwiczenia ciała. Każdy z młodych tancerzy ma także szansę spełnić swoje marzenia i wyjść na scenę. Jak zawsze planujemy koncerty, pokazy i konkursy tańca. Nasza idea to zaszczepienie w najmłodszych zamiłowania do tańca. 

Zajęcia są dostosowane do wieku i umiejętności uczniów

  • Mały BALET – 6-9 lat (30 min)
  • Taniec klasyczny dzieci – 8-10 lat (45min)
  • Taniec klasyczny dzieci – 11-14 lat (60min)
  • Taniec klasyczny młodzież – 15-18 lat (90min)
  • Taniec współczesny/nowoczesny – dzieci 8-10 lat (45min)
  • Taniec współczesny/nowoczesny – dzieci 11-14 lat (60min)
  • Taniec współczesny/nowoczesny – młodzież 15-18 lat (90min)
  • Indywidualne lekcje, w tym zajęcia dla dorosłych – (45 min)

Taniec klasyczny dla dzieci 8-10 lat/ 11-14 lat/ młodzieży 15-18

Zajęcia, podczas których dzieci opanowują postawy techniki tańca klasycznego (baletu). Poznają wszystkie pozycje rąk i nóg, oraz kolejne kroki baletowe. Następnie łączą je w krótkie ćwiczenia i z czasem choreografie, solo i w grupie. Lekcja składa się z rozgrzewki, ćwiczeń na środku sali, z zadań improwizacyjnych, zabaw tanecznych i rozciągających, elementów gimnastyki oraz krótkich choreografii tanecznych. Zajęcia uczą podstaw tańca klasycznego, muzykalności, rytmiki, koordynacji i gracji.

Lekcje indywidualne

Lekcja tańca klasycznego przy drążku na poziomie początkującym. Zajęcia składają się z serii ćwiczeń baletowych przy drążku oraz w późniejszym czasie na środku sali, w dalszej części nauki również z kombinacji w
przestrzeni oraz skoków. Trening ma na celu wprowadzenie podstaw techniki tańca klasycznego w rytmie muzyki klasycznej, wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni, naukę koncentracji i koordynacji. Lekcje są
dedykowane dzieciom, które chciałyby rozwijać się w tej dziedzinie sztuki jaką jest taniec. Będą pomocne przed przystąpieniem do egzaminów wstępnych ogólnokształcącej szkoły baletowej.

Mały Balet 6-8 lat

Ruch przy akompaniamencie muzyki poważnej, rozwija zdolności motoryczne i intelektualne dzieci, a jednocześnie wzmacnia mięśnie i przyczynia się do prawidłowej postawy ciała. Stawiamy na rozwój przez świetną zabawę.
Wiemy, że taniec klasyczny połączony z zabawą, zajęciami sensoryczno-motorycznymi wspierają dziecko, wzmacniają jego prawidłowy rozwój, oraz umiejętności artystyczne i poznawcze.

Taniec współczesny/nowoczesny

Zajęcia pozwalają poznać elementy tańca współczesnego, który łączy w sobie różnorodność jazz, broadway, lirykal i inne style taneczne. Jednak głównym źródłem tego tańca jest taniec neoklasyczny nazywany baletem współczesnym. Podczas zajęć rozwijana jest koordynacja, pamięć ruchowa, precyzja i plastyka ruchu oraz świadomość ciała. Zajęcia składają się z solidnej rozgrzewki, regularnej nauki techniki oraz choreografii przy inspirującej i różnorodnej muzyce. Przygotowane choreografie grupowe będą uwieńczone pokazem, a docelowo zaprezentowane podczas zewnętrznych konkursów tańca.

Dla dorosłych

BodyArt – trening fizyczny przy muzyce będący połączenie jogi,  pilates’u, tańca i oddechu. BodyArt można ćwiczyć w każdym wieku. Trening uczy świadomości swojego ciała i fantastycznie odpręża.
Kształtuje siłę, elastyczność, poprawia postawę ciała, wyszczupla. 
Kurs tańca dla par przygotowanie choreografii okazjonalnej – nauka tańca przed ważnymi okazjami to wyjątkowa przygoda dla zainteresowanych. Wspólnie spędzony czas na lekcjach tańca zaowocuje pięknymi prezentacjami na bazie nabytych umiejętności oraz satysfakcję z nabytych kompetencji i pewności zachowania. 

24/09/2021