MUSICA da CAMERA

Szkoła Muzyczna zaprasza na letnie koncerty z cyklu MUSICA DA CAMERA do Amfiteatru w Parku Zdrojowym w Konstancinie.

Koncerty te odbywają się w Parku Zdrojowym w Konstancinie każdego lata, nieprzerwanie od roku 2006roku .  Koncerty te są prezentacją muzyki klasycznej, filmowej i jazzu w najlepszych polskich wykonaniach. Podczas koncertów z tego cyklu wykonawcy prezentują najpopularniejsze utwory wspomnianych gatunków muzycznych.

Wsród artystów biorących udział  w koncertach tego cyklu publiczność ma okazję poznać  wspaniałe zespoły muzyki kameralnej oraz wybitnych solistów i wokalistów.

W tym roku pierwszy koncert z tego cyklu  odbył się już 12 czerwca. Wówczas w podróż po muzycznej Europie zabrał nas zespół Camerata Constanza.

Tym razem zapraszamy na dwa letnie  koncerty z cyklu Musica da Camera

 

Koncert w niedzielę 24 lipca 2011 o godz.16.00

Wystąpi Polski Kwartet Fletowy: Marcin Kamiński- Kucybała, Robert Nalewajko, Marcin Stawiszyński, Tomasz Kiniorski

w programie: „Klasycznie i Jazowo” czyli nie zawsze poważne utwory największych klasyków muzyki poważnej.  Między innymi kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Feliksa Mendelssohna.

Prowadzenie koncertu: Małgorzata Szanduła

Sponsor koncertu:  Bank Zachodni WBK

Program koncertu w dniu 24 lipca 2011 obejmuje popularne utwory muzyki klasycznej od Jana Sebastiana Bacha i Wolfganga Amadeusza Mozarta po Feliksa Mendelssohna i  Eugene Bozza. Wiele z utworów prezentowanych podczas tego koncertu zyskało nowe brzmienie ze względu na skład wykonawczy. Wszystkie utwory koncertu zagrają soliści i kameraliści, którzy tworzą „Polski Kwartet Fletowy”.

 

Koncert   w niedzielę 03 lipca 2011  o godz. 16.00

wystąpi zespół I Solisti di Varsavia pod kierunkiem Tomasza Radziwonowicza

w programie  „Przeboje na smyczki” czyli najsłynniejsze utwory skomponowane na instrumenty smyczkowe, a wśród nich między innymi kompozycje Antoniego Vivaldiego, Johanesa Brahmsa, Fritza Kreislera i Henryka Wieniawskiego

Prowadzenie koncertu: Małgorzata SzandułaWszystkie koncerty z cyklu Musica da Camera realizowane są przez Szkołę Muzyczną w Konstancinie. Organizatorem letnich koncertów w amfiteatrze w Parku Zdrojowym jest Konstanciński Dom Kultury i Gmina Konstancin-Jeziorna. Koncert w dniu 24 lipca realizowany jest przy wsparciu Powiatu Piaseczyńskiego.

 

26/06/2011